Ilisimatuutut misissuinermi qitiutinneqartoq: 1960-imiit 1991-i ilanngullugu Kalaallit Nunaanni  naartunaveersaatinik atuisitsinermi suleriaatsit atorneqarsimasut pillugit suliamut attuumassuteqanngitsunit qulaajaaneq Atuaruk
Julia Christensen
Lektori, ph.d
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Eva Cecilie Bonefeld-Jørgensen
Professor, centerleder, ph.d.
Email ebj@ph.au.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Karen Bjørn Mortensen
Ph.d., nakorsaq
Email kabm@ssi.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Karsten Rex
Nakorsaq, Ph.d.
Email kare@peqqik.gl
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Elizabeth Rink
Professori
Email elizabeth.rink@montana.edu
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Denis Defibaugh
Professori
Email dldpph@rit.edu
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Susan Vanek
Ph.d. ilinniartut
Email svanek1@binghamton.edu
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Mikkel Holger Strander Sinding
Ph.d. ilinniartoq
Email mhssinding@gmail.com
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Marie Balslev Backe
Ph.d., postdoc
Email mbck@peqqik.gl
Telefonip normua +299 34 46 23
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Tatiana Richtman Feuerborn
Ph.d. ilinniartoq
Email t.feuerborn@snm.ku.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Christina Viskum Lytken Larsen
Senior advisor, ph.d.
Email chly@sdu.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Anne Katrine Gjerløff
Ph.d.
Email anne.katrine@snm.ku.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Poul Bitsch Olsen
Lektori
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Carsten Egevang
Assiliisoq
Email ce@mail.ghsdk.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Pipaluk Løgstrup
Arctic Nomads
Email natuluk@gmail.com
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Anna Maria Andersson
Ph.d. ilinniartoq
Email anna.maria.andersson.01@regionh.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Martin Bertelsen
Attaveqaqatigiinneq
Email mlbertelsen@snm.ku.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Anna-Sofie Skjervedal
Ph.d.
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Ivalu Katajavaara Seidler
Ph.d.-ilinniartoq
Email ivalu@sdu.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Julie Flyger Holflod
Ph.d.-ilinniartoq
Email jholflod@health.sdu.dk
Telefonip normua +45 25 37 64 25
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Nils Skovgaard
Ph.d.
Email nsko@peqqik.gl
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Nadja Albertsen
Nakorsaq, ph.d.-ilinniartoq
Email n.albertsen@rn.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Maja Christiansen
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Hjalte Erichsen Larsen
Nakorsaq, ph.d.-ilinniartoq
Email hjla@uni.gl
Telefonip normua +299 22 69 63
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Arnârak Bloch
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Nanna Lund Hansen
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Kamilla Nørtoft
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Marie Maegaard
Ilisimatooq
Email mamae@hum.ku.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Minik Rosing
Professori
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Kasper Boye
Ilisimatooq
Email boye@hum.ku.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Mie Møller
Nakorsaq, ph.d.-ilinniartoq
Email mimoe@uni.gl
Telefonip normua +299 28 04 83
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Line Mikkelsen
Ilisimatooq
Email mikkelsen@berkeley.edu
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Mette Apollo Rasmussen
Lektori
Email apollo@ruc.dk
Telefonip normua +45 61264314
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Rikke Østergaard
Project member
Email rios@uni.gl
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Anthon Sand Jørgensen
Lektori
Email asj@via.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Sammisat
Marginalisering
Udsathed
In- & eksklusionsprocesser
Socialt arbejde
Bo Morthorst Rasmussen
Docenti
Email bmra@ucsyd.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Sammisat
Inddragelse
Børneperspektiver
Tværfagligt samarbejde
Anbringelser
Normalsystemets rummeliggørelse
Indsatser i forhold til seksuelle overgreb
Familiehuse
SSP-samarbejde
Mikrofaglighed
Socialfagligt arbejde
Socialpædagogik
Lise Jönsson Koumaditis
Lektori
Email lhjo@via.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Sammisat
Aktionsforskning
Børneperspektiver
Identitet
Marginalisering
Minoriteter
Paula Gerstenblatt
Professori
Email paula.gerstenblatt@maine.edu
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Lene Mosegaard Søbjerg
Uddannelsesdekani
Email lmos@via.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Sammisat
Socialt arbejde
Socialrådgiveruddannelse
Henvisninger
Børneforsorg
Børnemishandling og omsorgssvigt
Anbringelse
Velfærdstjenester
Nicole Ives
Associate professor
Email nicole.ives@mcgill.ca
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Sammisat
Socialt arbejde
Socialrådgiveruddannelse
Velfærd i Arktis
Pædagogik for oprindelige folk
Kultur og socialt arbejde i praksis
Mimi Petersen
Lektori
Email nope@kp.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Dan Allen
Principal lecturer
Email allend@hope.ac.uk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Jean-Michel Huctin
Associate professor
Email jean-michel.huctin@uvsq.fr
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Sammisat
Modstandsdygtighed
Mishandling af børn
Børnehjem
Ungdom
Uddannelse
Klima- og miljøforandringer
Tilpasning og bæredygtighed
Antropologi og etnohistorie
Inuit-studier
Transdisciplinaritet
Irene de Haan
Senior lecturer
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Matt Rankine
Lecturer
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Jan Piribeck
Emerita professor
Email janp@maine.edu
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Ellen Bang Bourup
Ikiorti (ilisimatusarnermut atasoq)
Email
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Ninna Senftleber
Ph.d., postdoc
Email ninna.senftleber@regionh.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Stine Byberg
Ph.d.
Email stine.byberg@regionh.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Ulla Wever
Adjungeret professori, DMSc.
Email ullaw@sund.ku.dk
Telefonip normua
Immikkoortortaqarfik Attaveqarneq
Ilisimatusarfimmi ujaruk